- - -

Zveme děti školou povinné na setkání tajných evangelíků 3.6.2017. Setkají se v lese pod rouškou tmy na tajném místě s Janem Segéšem.

tajne-setkani.pdf [ 536.02 kB, PDF ]

Od 2. dubna 2017 se bohoslužby v Třebenicích budou konat vždy

v neděli od 10.00.

Bohoslužby v Lovosicích se budou konat v neděli od 8.30.

Sbor tak vyšel vstříc hlasům, které na brzkou ranní dobu poukazovaly. Tedy - můžete si přispat, v 10.00 však začínáme za každého počtu. Těšíme se na setkání.

Po bohoslužbách v Třebenicích se koná pravidelně posezení na faře při rozhovorech a občerstvení.

Datum:

- - -Někteří z přátel se ptali, jak vypadá televizní natáčení na faře. Ve čtvrtek 6. dubna se mohou přijít podívat a popovídat mezi 18. a 20. hodinou. Budeme podávat televizní menu.

Datum:

S příchodem nového faráře se obnovila setkání v týdnu. Některá ale vydržela po celou dobu, kdy sbor svého faráře neměl. Nejvytrvalejší byla skupina dětí - díky dětem, rodičům i farářovi Tomáši Pavelkovi, který přijížděl z Loun.

Nyní se asi 15 dětí schází v pondělí od 15.30 s Milenou a Pavlem Klineckými. Mladší děti poslouchají biblické příběhy a při tom malují, vystřihují na tzv. "pracovních listech". Starší děti pak už přemýšlejí o tom, proč máme Bible, proč tu Bible vůbec je, proč ji čteme, co v ní je a co to znamená.

Před Vánocemi mají své místo i nové vánoční písničky, které zazní při vánoční divadelní hře na Štědrý den.

"Vstupenkou" do dětské skupinky není ani víra, natož pak příslušnost v Českobratrské evangelické církvi nebo ke křesťanství. Jen jedno je potřebí: chtít se něco dovědět, trochu si hrát a přitom trochu přemýšlet a strávit tak hezkou hodinku spolu s druhými.

Datum: 1.12. 2016, 12.00

Bohoslužby v Třebenicích začínají od 2. dubna 2017 v neděli od 10.00. Není-li uvedeno jinak, káže farář sboru Pavel Klinecký.

Bohoslužby v Lovosicích (kostel ČSCH, ul. K. Maličkého) zAčínají, rovněž od 2. dubna, v neděli od 8.30. Není-li uvedeno jinak, káže Pavel Klinecký. V zimě se však bohoslužby v Lovosisích nekonají.

Datum: 23. březen 2017